Havuz Tesisatı Yapımı

Havuz Tesisatı Yapımı

Havuz Tesisatı Yapımı

Havuz tesisatı yapımı sunan çözümlerimiz ile birlikte farklı büyüklüklerde ve özelliklere sahip havuz sahibi olabiliriz. Havuz konusuna olan talep teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kapalı yüzme havuzları ve sosyal alanların yapımının önemli ölçüde artmış olması ile ilişkili bir konudur. Yüzme havuzunun sosyal bir yapı olmasının tercih edilme sıklığını da arttırmaktadır. Bu kapsamda sunduğumuz havuz tesisatı çözümleri ile sorunsuz havuz yapısına sahip olabilirsiniz.

Havuz Tesisatında Doğru Çözümler

Yüzme havuzlarını kullanan kişi sayısı arttıkça havuzların kalitesi de doğal olarak artış göstermektedir. Firmamız bir yüzme havuzunun kalitesi denilince akla ilk gelen şeyin tesisat olduğunun bilincindedir. Serbest stil havuzlar, içindeki makine ve tesislerin gerçekten şaşırtıcı mühendislik harikalarıdır. Yüzme havuzları sosyal bir yapı içerisinde yer aldığından, kullanan herkesin sağlığını dikkate almak kurumsal görevimizdir.

Bir şey birden fazla kişi tarafından kullanılıyorsa o noktada hijyen en önemli şey haline gelir. Yüzme havuzlarını düşündüğümüzde hijyenin en önemli olgu olması son derece doğaldır. Havuzların temizleme işi, tesisatın makinesine bağlıdır. Firma olarak havuzun amacını ve onu kullanan kişi sayısını öğrendikten sonra kurulum malzemelerini seçiyoruz. Çünkü havuz tesisatı inşaatı her şeyin düşünülmesini gerektirir. Sadece sıhhi tesisatı temiz tutmakla kalmaz, aynı zamanda havuzu daha kullanışlı hale getirir. Hijyen sağlandıktan sonra dikkat edilmesi gereken ilk şey kullanışlılığıdır.

Havuz Tesisatı Yapım Aşamaları

Havuz tesisatı yapımı konusunda karar, havuzun yapısını belirleyen mimar ile tesisat projesini yapacak mühendisin eş zamanlı çalışmasıyla verilmektedir. Karar noktaları, kurulumun boyutu, doğası ve seçimidir. Projeyi gerçeğe dönüştürmek açısından oluşturulan modellemeler, istekleriniz kapsamında değerlendirilmektedir. Bu sayede havuz için gerekli olan tesisatın yapısı ve işlevi kararlaştırıldıktan sonra doğru tesisat çözümlerinin gerçekleştirilmesine geçilmektedir.

Kullanışlı ve rahatlatıcı havuz yapısının sağlanması açısından firmamız uluslararası standartlarda havuz tesisatı kurulumuna geçmektedir. Bu sayede filtreleme sisteminden dezenfektasyona kadar tesisat için gerekli olan tüm aşamalar doğru olarak oluşturulmaktadır.

Havuz projesi başladıktan sonra tesisat aşamasına geçilir. Statik projeye uygun olacak şekilde öncelikle demir donatılar yerleştirilmektedir. Sonrasında ise havuz filtrasyon tesisatı döşenir. Taban beton ile perde beton arasına yalıtım malzemesi yapılır ve olası su kaçaklarının önüne geçilmiş olunur. Tesisat kapsamında makine dairesi, denge deposu da hazırlanmaktadır. Aynı zamanda taşan veya pis suyun tahliyesi için gerekli olan tesisat kurulumu da yapılır.

Sıhhi tesisat döşemesinde tesisat bağlantı noktalarının en iyi şekilde olması sağlanır. Titizlik ile gerçekleştirilen aşamalar sonrasında tesisat havuzun kullanımı açısından ideal özellikleri taşıyarak tamamlanmış olacaktır.

Havuz Suyu Isıtma ve Havuzun Nem Dengesini Sağlama

Havuz tesisatı yapımı konusunda havuz suyu ısıtma ve havuz nem alma tesisatı da diğer önemli hususlar arasında bulunmaktadır. Havuz suyunun ısıtılması sadece havuzun ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda havuzu kullanacak olanlar için de konforlu ve keyifli bir yüzüş gerçekleştirme imkanı sağlar. Diğer yapılardaki ısıtma sistemlerinden farklı olarak havuz suyunu ısıtmak için ısı kaynağının (kazan, boyler, ısı pompası vb.) yanında plakalı eşanjör kullanılmaktadır. Bu plakalı eşanjörde şebekeden gelen ortalama 10°C su, ısı kaynağından gelen ortalama 75°C sıcak su ile dengelenir ve bir pompa yardımıyla havuzdan suya aktarılarak su havuzuna izin verilir, genellikle 18C, istenen sıcaklığa ulaşmak için yeterli bir sıcaklık derecesidir. Havuz sıcaklık kaybı ve kazancı hesaplanırken farklı kullanımlar gerçekleştirilir. Firmamız üstün tesisat tecrübesi ile farklı kullanımlarda da yanınızda olmaktadır.

Kapalı yüzme havuzlarında ortamdaki nemi belirli bir sınırda tutmak için firmamız tarafından paketli havuz nem alma cihazları kullanılmaktadır. Bu santraller nemi dengeleme etkisinin yanı sıra içerisinde bulunan sıcak serpantin suyu sayesinde ortamın ısınmasını da sağlamaktadır. Ünitenin panjurları, havuz alanı ile dış ortam arasındaki sıcaklık farkına göre taze hava ve egzoz miktarını ayarlar.

Firmamız bilgi birikimi ve tecrübesiyle büyümeye devam eden bir politika izleyerek havuz tesisat yapımı ve yüzme havuzu kurulumunun her alanında uzman ekibiyle çalışmalarına devam ediyor. Bu alanda prestijli, başarılı ve uzun ömürlü projelere imza atmayı hedefleyen firmamız, yüzme havuzlarının keşif ve planlama projesi sonrası hesap ve kurulumundan, montaj sonrası devreye alınmasına kadar tüm süreçlerde yanınızda olmakta ve sizlere en kaliteli hizmeti vermeye çalışmaktadır.