Havuz Yapılması

Havuz Yapılması

Havuz Yapılması

Havuz yapılması firmamızın üstün kalite odaklı hizmetleri ile giderek kolaylaşmıştır. Teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte kapalı yüzme havuzları ve sosyal alanların yapımı önemli ölçüde artmıştır. Yüzme havuzlarını kullanan kişi sayısı arttıkça havuzların kalitesi de artmaktadır. Firmamız misyonu gereği havuzun her zaman sahip olması gereken işlevselliği artıracaktır.

Havuz Yapımında Profesyonel Hizmet

Havuz yapımı farklı malzemeler kullanılarak, kullanıcının talepleri göz önünde tutularak gerçekleştirilmektedir. Profesyonel ekip tarafından yapılması, sonradan ortaya çıkacak olası sorunları önlemek adına çok önemli olduğundan havuz yapımında tüm işlemlerin titizlikle yapılması gerekmektedir. Havuz yapımı için firmamız tarafından iç ve dış mekan olacak şekilde temelde iki farklı tasarım sunulmaktadır. Yüzme havuzunun yanında aynı zamanda süs havuzu gibi seçeneklerden de yararlanabilirsiniz.

Öncelikli olarak firmamız tarafından müşteri talepleri göz önünde tutularak havuzun projelendirilmesi yapılmaktadır. Projelendirme kısmında havuzun yapım sonrasında nasıl görüneceğine dair fikir edinmek mümkün olacaktır. Havuzun kullanım amacı ve yüzme havuzu ise kaç kişinin aynı anda kullanabileceği gibi hususlar da yine önemli detaylar arasında yer almaktadır. Bu noktalar kararlaştırıldıktan sonra;

  • Havuz temelinin oluşturulması için proje kapsamında ilgili bölgede kazı yapılmaktadır.
  • Yeterli alan kazısı yapıldıktan sonra beton dökümüne ve sıkılaştırılması işlemine geçilir.
  • Ham beton üzerine gerobeton dökümü yapılır ve havuzun ana iskeleti tamamlanır.
  • Statik proje kapsamında demir donatılar yerleştirilmektedir. Havuzun sorunsuz şekilde kullanılması için tesisat işlemi de önemli olduğundan gerekli tesisat işlemleri de gerçekleşir.

Firmamız tarafından sunulan yüzme ve süs havuzu yapımında, müşterinin beklentileri doğru karşılanmaktadır. Başlangıç aşamasından tesisatın döşenmesi ve havuzun çalışma sisteminin kontrolüne kadar geçen süre sonucunda havuz sorunsuz şekilde teslim edilmektedir.

Farklı Alanlara Havuz Kurulumu

Havuzlar farklı alanlara yapılabilmektedir. Tüm binaların içinde ve dışında özel mühendislikle inşa edilen yüzme havuzları, binaların çatılarına da yapılabilmektedir. Müstakil bina ve apartmanların çatılarına ve inşaat sırasındaki yüzme havuzlarının yapımı nitelikli planlarla yapılmaktadır.

Evlerinin terasında proje yapmak isteyenler temiz ve hijyenik yüzme havuzuna sahip olabilmektedir. Günümüzde çatı yüzme havuzuna sahip olmak, en son teknolojik ekipmanlar ve deneyimli kadroların projeleri çerçevesinde avantaj sağlamaktadır. Firmamız bu konuda gereken tüm bilgi birikime sahip donanımı ile planlarınızı hayata geçirmeyi başarmaktadır.

Havuz Bakımı ve İhtiyaç Duyulacak Çözümler

Havuz ister açık ister kapalı olsun, havuzun ısıtılması gerekli veya istenebilir veya aşırı sıcak iklime sahip bölgelerde havuz suyunun soğutulması gerekir. Havuz eşanjörünün kolay temizlenmesi için paslanmaz çelik plakalı eşanjör kullanılması tavsiye edilir. İlgili panellerin kurulması, oluşturulması ve havuza dönük doğru çözümlerin sağlanması firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yüzme havuzu su ısıtma sistemi ise, havuz yapılması konusunda kapalı ve açık yüzme havuzları için kullanılan suyun sıcaklığını kontrol etmeye yardımcı olan bir mekanizmadır. Ortalama bir havuz suyu sıcaklığını korumak için bir havuz ısıtma sistemi kullanılır. Havuz ısıtma sisteminde iki kaynak kullanılmaktadır. Bunlardan biri güneş kollektörlü ısıtma, diğeri ise doğalgazlı ısıtmadır. Güneş kollektör sistemleri diğerlerine göre daha ekonomik ve daha ucuzdur. Birçok havuz kimyasalı, belirli bir sıcaklık ve şekildeki havuz suyuna eklendiğinde etkilidir. Bu nedenle havuz ısıtma sistemleri havuz temizliğinde önemli bir rol oynamaktadır. Kapalı ve açık havuzlarda kullanılan ısıtma ve sıcaklık değişkenlik göstermektedir.

Havuz yapılması konusu kadar yapılan havuzun temizliği de önemli bir konudur. Havuz temizliği periyodik olarak yapılmalıdır. Düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılmayan havuzlar çok çabuk kötü görünüme kavuşur. Havuz temizliğine dönük olarak sağlanan hizmetlerden de yararlanmanızı sağlayarak havuzun sağlıklı ve hijyenik olmasını mümkün hale getiriyoruz.