Yangın Tesisatı Yapımı

Yangın Tesisatı Yapımı

Yangın Tesisatı Yapımı

Yangın tesisatı yapımı; yangınlara müdahale etmek, küçük yangınları söndürmek ve olası bir yangına itfaiye ekipleri gelene kadar itfaiyenin müdahalesine destek olmak amacıyla yapılmaktadır. Günümüzde güvenlik açısından her binada olmazsa olmaz olan yangın sisteminin kullanıcı dostu olması büyük önem arz etmektedir. Bizler bu noktada devreye giriyor ve üstün kalite odaklı prensiplerimizle yangın tesisatının yapımını gerçekleştiriyoruz.

Firmamız olarak aynı zamanda hem ıslak hem de kuru yangın sistemleri oluşturarak hayati bir önem taşımakta olan yangın problemlerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Yangın söndürme sisteminin yapımı sırasında pratik kullanım kolaylığı, yangın anında yeterli basınç ve akışta su temin edebilmesi gibi faktörleri dikkate alıyor ve inşaat sonrası periyodik bakımların yapımını da gerçekleştiriyoruz.

Bir yangının ne zaman, nerede ve hangi koşullarda ortaya çıkacağını önceden kestirmek tamamen imkansızdır. Bu nedenle yangından kaynaklanan olası can kayıplarının yanı sıra, hasarı da önlemenin veya en aza indirmenin ana yolu önceden gerekli tedbirlerin sağlanmasıdır.

Bizler yangın tesisatı yapımı başarımız ile gerekli tedbirlerin sağlanması noktasını gerçekleştiriyor ve yangın tehlikesi boyutlarını minimum seviyeye indiriyoruz.

Yangın Tesisatı Yapımında Profesyonel Yaklaşım

Bir yangın tesisatı yapımında gerekli olan malzemeler sayıca fazladır ve birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bizler bu malzemeleri tesisatın yapımının gerçekleşeceği yaşam alanına göre belirliyor bu sayede de maksimum seviyede verim alabilmeyi sağlıyoruz. Yangın tesisatlarında son derece önem taşıyan sprink valfini üstün kalitelerde seçiyor, yangın anında bu valflerin otomatik bir mekanizmada rahatlıkla açılabilmesini sağlıyoruz. Bu valfler bir yangın anında devreye girerek su ve yangın söndürücü özel köpüklerin püstkürtülmesini sağlamaktadır.

Yangın tesisatında kullanılan ana malzemelerden bir diğeri olan boru sistemlerini de kaliteli bir şekilde oluşturuyor, yangın söndürmeye yarayacak olan su ve özel köpüğün yaşam alanındaki dolaşımının kesintisiz bir şekilde ilerlemesini gerçekleştiriyoruz.

Kuru Yangın Tesisatı Sistemlerimiz

Isıtılamayan ve donma riski fazla olan yerlerde kuru yangın tesisatı sistemi oluşturuyor vanada kısmından başlayarak tüm boru hattının basınçlı hava ile dolmasını sağlıyoruz. Su yerine azot gazı ve basınçlı hava kullanarak binada herhangi bir su basması durumunun yaşanmasını da önlemiş oluyoruz. Tüm bu sistem sayesinde ısıtılamayan blokların, soğuk bölgelerin ve hatta dar yapıdaki sokakların olası yangın problemleri aşamasındaki erken tedbiri uygulamış oluyoruz.

Islak Yangın Tesisatı Sistemlerimiz

Islak yangın tesisatı yapımında ise basınçlı su ile doldurulmuş bir boru ağı kullanarak bir yangın söndürme sistemi oluşturuyoruz. Yüksek yapılarda, donma tehlikesi olmayan mekanlarda ve iç alanı yaklaşık 2000 m2’yi geçen mekanlarda ıslak yangın tesisatı yapımını daha uygun buluyoruz. Yangın söndürme sisteminden gelen suyun evsel su ile karışmaması için tek yönlü vana kullanımını gerçekleştiriyoruz. Bu tek yönlü vananın da yüksek kalitede seçilmesi ve döşenmesini sağlayarak olası sızma problemlerinin de son derece önüne geçmiş oluyoruz.

Yangın dolaplarını uygun bir yükseklikte ayarlıyor ve duvara montesini gerçekleştiriyoruz. Borularda keten, inşaat artıkları ve metal birikintileri bulunmaması adına boruların kalitesine önem veriyoruz.  Yangın hidrantlarının sıva üzerine kalıcı olarak gerdirilmesini gerçekleştiriyoruz. Bir yangın tesisatının performansı için boruların mümkün olduğunca kısa ve düz olması önemlidir. Bizler bu noktaya son derece dikkat ediyor ve boruların yerleşimini yaşam alanlarına uygun olacak bir şekilde yapıyoruz.

Yangın tesisatı yapımı aşamasında sprinklerin eşit aralıklarla yerleştirilmesini sağlıyor böylece püskürtme aşamasında herhangi bir sorun ile karşılaşılmasını tamamem önlemiş oluyoruz. Firmamız olarak tüm bu bahsedilen uygulamaları deneyimli kadromuz ile birlikte, can ve mal güvenliğinizi koruma odaklı gerçekleştiriyoruz.