Merkezi Sistem Tesisatı Yapımı

Merkezi Sistem Tesisatı Yapımı

Merkezi Sistem Tesisatı Yapımı

Merkezi sistem tesisatı yapımı sayesinde yapıların ısınma sisteminde yüksek verimlilik sağlanması hedeflenmektedir. Bina yapısına en uygun olacak şekilde kararlaştırılan projelendirme sonrasında firmamız tarafından sunulan merkezi sistem tesisatı yapımı ile birlikte yüksek verimlilikte ısı değerlerine ulaşmak olanaklıdır.

Merkezi Sistem Tesisatında Profesyonel Hizmet

Merkezi ısıtma sistemi genel kullanım gerektiren, tesisat maliyeti yüksek ancak ısıtma verimi yüksek bir sistemdir. Merkezi ısıtma sistemine bağlanan damarların arızalanması durumunda, katlarda kapatma vanası yoksa ana göbek kapatılarak gerekli işlem yapılır.

Merkezi kazan ile radyatörler ısıtılmakta ve sıcak su ihtiyacımız bu sayede karşılanmaktadır. Kazan dairesindeki sıcak su, büyük bir pompa ile katlara basılarak sıcak su sirkülasyonu sağlanır. Merkezi sistem ortak kullanım gerektirdiğinden, her dairenin tükettiği sıcak su miktarı ve her dairenin tükettiği yakıt miktarı eşit olarak paylaşılmalıdır. Bu esnada merkezi ısıtma maliyet sayacı ile merkezi ısıtma ödemesi kolayca yapılır. Firmamız tüm bu süreçlerde profesyonel hizmet anlayışı ile yanınızda olmaya devam etmektedir.

Merkezi ısıtma sisteminin yapılmasında öncelikle ısıyı merkezden sağlayacak olan kazan sisteminin kurulması ve devamında ısının farklı noktalara taşınmasını sağlayacak olan tesisatın döşenmesi yapılmaktadır. Binanın kat ve oda sayısına göre değişen projelendirme kapsamında ısıtmayı verimli şekilde sunacak olan en doğru çözüm sağlanmaktadır.

Merkezi ısıtmayı sağlayacak olan yapının oluşturulması sonrasında döşeme altı, radyatörlü, sıcak su, doğal dolaşımlı gibi talep edilen ısıtma yöntemine göre gerekli ayarlamalar sağlanmaktadır. Ev ve işyerlerinde farklı merkezi ısıtma sistemi kullanımı talep edilebilir. Tüm ısıtma sistemlerine dönük olarak tesisat kurulumu firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Merkezi sistem tesisatında önemli olan nokta, dağıtıcıdan gelecek olan ısının herhangi bir kayıp olmadan alanlara eşit şekilde dağıtılmasıdır. Firmamız bunun için gerekli olan çalışmaları proje bazlı olarak gerçekleştirmektedir.

Isınma Sorunlarına Doğru Çözüm

Merkezi sistem tesisatı yapımı ısınma sorunlarının çözülmesinde diğer bakım gibi faktörlerle birlikte rol oynar. Kazan dairesi bakımının yapılmasının nedeni, ısıtma sistemine olumsuz etki eden dağınıklığı ve kirliliği ortadan kaldırmaktır. Merkezi sistem kazan dairesi doğalgazlı ısıtma sistemi çalışırken, bakımı yapılmayan cihazlarda arıza olup olmadığı bilinmiyor. Kalorifer kazanlarının metal kısmında yanma odasında biriken korozif toz katmanları katman haline geldiğinde ısınma sorunları başlar. Bu çok katmanlı bölüm, yangının metal parçaya temas etmesini zorlaştırır. Bu durumda metal kısım geç ısınacağı gibi katlardan aşağı inen su da daha geç ısınıp geç dışarı atılacaktır. Bu süre zarfında yakıt tüketimi daha yüksek olacak ve fatura daha yüksek olacaktır. Kazan dairesinin rutin bakımı sırasında bu olumsuz tablo oluşmayacaktır. Öte yandan kazan dairesi yönetmeliğini iyi anlamalı ve kazan dairesi muayenesini iyi yapmalıdır.

Ortam sıcaklığına tepki veren ve radyatöre gelen sıcak suyu ortam sıcaklığına ve ayar değerine göre ayarlayan sıcaklık kontrol elemanı vanalar, firmamızın sağladığı merkezi sistem tesisatı yapımı aşamasında sizlere sunulmaktadır. Bilindiği gibi eski tarz açma-kapama vanaları genellikle geniş ağızlı olarak kullanılmaktadır. Bu durumda herhangi bir tasarruf getirmez ve radyatör gereksiz yere çalışmaya devam eder. Termostatik vanalarda tüketiciler istedikleri odayı istedikleri sıcaklıkta ayarlayabilirler. Böylece israf önlenir ve kullanıcıların sadece ihtiyaç duydukları kadar tüketmeleri sağlanır.

İnverter kontrol paneli, tesisata su basan pompaları hattaki basınca bağlı olarak kontrol ederek düzgün çalışmasını sağlar. Bu sayede hat üzerinde aşırı basınç artışı veya azalması olmayacak ve gereksiz pompa çalışmasının büyük ölçüde önüne geçilmiş olacaktır. Aynı zamanda sıcaklık kontrolü sayesinde basınç gibi problemler de artık herhangi bir sorun teşkil etmemeye başlayacaktır.