Kat Kaloriferi Tesisatı Yapımı

Kat Kaloriferi Tesisatı Yapımı

Kat Kaloriferi Tesisatı Yapımı

Küçük bir kullanım alanına sahip villaların ve binaların ısıtma ihtiyacını karşılayan kat kaloriferi yapımı işlemini sizler için gerçekleştiriyoruz. Kat kaloriferi sistemi apartman veya villa bazında sıcak suyun borular vasıtasıyla radyatörlere taşınması ve ısı transferi ile ortamın ısıtılması esasına dayanır. Bizler bu noktada devreye girerek tek bir kazanla verimlilik ve kullanım ömrü açısından sizlere kolaylık sağlayan kat kaloriferi sistemini uygun koşullarda ve son derece dikkatle belli prosedürler çerçevesinde sizlerle buluşturuyoruz.

Kat kaloriferleri tesisatında kullanılan gaz yakıtlı kazan, sıvı yakıtlı kazan ve katı yakıtlı kazan seçeneklerini proje aşamasına sizlerin yaşam alanlarına uygun olacak şekilde ekliyoruz. Buna ek olarak tek bir noktadan dağılmakta olan sıcak suyun üretimi ve dağılma aşamasını sorunsuz gerçekleştirmek adına döküm malzemeler ve kaliteli boru sistemleri kullanıyoruz.

Üstün Çalışma Prensiplerimizle Gerekli Tüm Adımları Gerçekleştiriyoruz

Yanma hücresinde sac kalınlığının önemini son derece iyi biliyor bu yüzden de yaklaşık 3-4 mm kalınlığında saclar tercih ediyoruz. Bu sayede kat kaloriferinin verimliliğini daha da artırma odaklı bir politika izlemeyi sürdürmüş oluyoruz. Ayrıca sac kalınlığını uygun kalınlıkta tutarak dareler ve katlar arası ısı farklılıklarının da büyük oranda önüne geçmeyi başarıyoruz. Özel tasarımlarımız sayesinde kapalı genleşme deposu kullanıyor ve böylelikle herhangi bir kireçlenme sorunu ile karşı karşıya kalmamanızı amaçlıyoruz. Bu noktada aynı zamanda kaplama sacını eloktrostatik bir toz ile bütünleştirerek dış etkenlere karşı korunmayı da gerçekleştirmiş oluyoruz. Kat kaloriferi yapımı konusunda önem arz etmekte olan hava miktarı seviyesini gerekli olan gaz ihtiyacına göre ayarlıyoruz. Hava miktarı seviyesinin gerekli gaz ihtiyacına göre belirlenmesi maksimum yanma verimliliğine ulaşabilme noktasında büyük önem taşıyor.

Sistemi oluştururken opsiyonel kontrol paneli de ekliyor, ortamın sıcaklığının, zamanın ve de kullanım suyu sıcaklığının düzenli aralıklarla kontrol edilebilmesine öncülük ediyoruz. Bu uygulama özellikle kazan sistemi ayrı bir yerde planmış olan villa ya da binalarda kişilerin güvenliği açısından herhangi bir sorun teşkil edilmemesinde büyük önem kazanıyor. Sıcak su için anlık ısıtma paslanmaz çelik plakalı su ısıtıcıları (veya boylerleri) sirkülasyon pompası ve damlama tankı genleşmeli set olarak üretildiğinden montajı, kullanımı ve otomatik kontrolü firmamız olarak kolay bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Profesyonel ve Doğru Malzeme Kullanımı

Kat kaloriferi tesisatı yapımı aşamasında birbirinden farklı pek çok malzeme gerekli oluyor. Bizler ülkemizde popüler olan kurulum yöntemlerini ve bu yöntemlerin uygulanmasında kullanılacak ana malzemeleri kullanmayı tercih ediyoruz. Bu ana malzemelerin başında ilk olarak gaz yakıtlı kazan geliyor. Gaz yakıtlı kazanlar kullanarak üretilecek enerjinin gaz yakılması sonucu ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Genellikle kombiler de bu kategoride değerlendiriliyor olsa da bizler bunun yanlış bir değerlendirme olduğunu biliyor ve gaz yakıtlı kazanlar sayesinde maksimum su sıcaklığını elde etmenizi sağlıyoruz.

Katı yakıtlı kazanlar ise yüksek su sıcaklıklarında çalışan kazanlardır. Firmamız bu tip kazanları açık genleşme kapları ile birlikte kullanmaktadır. Bunun nedeni, katı yakıtın alevi ve dolayısıyla sistemdeki suyun sıcaklığı tam olarak kontrol edilemediği için suyun kaynama noktasını çok kolay aşmasıdır. Böylece herhangi bir elektrik kesintisi durumunda yangın yanmaya devam edecek, pompanın çalışmaması nedeniyle su sirkülasyonu duracak ve tesisattaki suyun sıcaklığı hızla yükselecektir. Bizler böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamanız adına üstün kaliteye sahip vanalar kullanıyoruz.

Kat kaloriferi tesisatı yapımı aşamasında sıvı yakıtlı kazanlar kullanarak da yakıt miktarının kolayca ölçülebilmesini sağlıyoruz.  Tüm bu kazan türlerinin seçimlerini sizlerin yaşam alanları için en doğru şekilde olmasını amaçlayarak gerçekleştiriyoruz.